top of page
  • Writer's pictureŠvecgroup

Inovacia Nitrianskeho kraja 2019 - INOVATO

Updated: Jun 9, 2020

INOVATO získalo 1. cenu za Inováciu Nitrianskeho kraja 2019. Je to povzbudenie? Určite áno. Je to záväzok? Áno. Robíme dosť? Určite nie. INOVATO sme spustili pred rokom, aby sme sa v strojárskej spolupráci posunuli ďalej k sieťovaniu, zdieľanej ekonomike, vzdelávaniu a projektom. Niektoré projekty nám vyšli, niektoré ešte čakajú na realizáciu.

V poslednej dobe sa vo firmách stretávam s tým, že veľa nápadov je stále v šuplíkoch. Buď chýba odvaha, alebo zdroje na ich realizáciu. Je to škoda, pretože už možno o mesiac alebo dva príde s podobným nápadom niekto iný, kto ho zrealizuje. Na Slovensku sme všeobecne málo odvážni. Možno to súvisí s mentalitou, možno je to dôsledok vývoja v posledných desaťročiach. Nemyslím si, že sa to skoro zmení. Osobne mi preto ako dobré riešenie príde hľadanie jednoduchého mechanizmu na podporu inovačných projektov, ktorý by pomohol pokryť zdroje na prvé fázy (design sprinty, prototyp, investície na rozbeh výroby). Existujúce mechanizmy sú totiž administratívne náročné a nie veľmi vhodné pre menšie projekty.

Osobne ma preto zaujalo, že sa do inovačnej stratégie Nitrianskeho samosprávneho kraja dostal nápad na vytvorenie revolvingového fondu na podporu inovácií. Zdroje vo fonde by sa postupne obnovovali a mohli by podporovať ďalšie a ďalšie dobré projekty. Dúfam, že sa nájde politická odvaha a podarí sa to spustiť čo najskôr. Týmto by sa stal Nitriansky kraj lídrom v tomto prístupe (ktorý už veľa rokov funguje vo svete).

A samozrejme, spomenuté ocenenie patrí celému INOVATO tímu, všetkým podporovateľom, aktívnym členom siete a účastníkom našich akcií. 

Peter278 views0 comments

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page